HAKKIMIZDA

VIM CLUB: VIM ingilizce ”GÜÇ” anlamına gelmektedir ve Vizyon – Misyon kelimelerinin kısaltılmış halidir. Vizyondan Misyona Girişimci Topluluğu 23 Nisan 2018 tarihinde kurulmuştur.

AMAÇLARI

Amaçları: Vizyondan Misyona Girişimci Topluluğu ve Vision to Mision içerisinde siyasi, dini ve ideolojik herhangi bir tarafa yönelik yakınlaşma çabası göstermez. Sitenin temel amaçları üniversite öğrencilerinin kendilerini geliştirip tanımalarını sağlamaktır.  Dünya ve ülkemiz gençliğinde gelecek fikrine karşı bir duyarlılık geliştirmek ve herkesin kendini geliştirmesi amacıyla dünyadan ve ülkemizden teknoloji, sanat, kültür, spor, psikoloji… alanlarında oluşturulan tüm bilgileri sizlerle paylaşmaktır. İnsanların bu bilgilerden yararlanarak kendi potansiyellerinin farkına varması da temel amaçlarımızdan biridir.


Genel olarak kişinin kendi farkındalığı ölçüsünde okuyucuya yeni bir perspektif sunması amaçlanır. Site öğrencilerin görüşlerinin rahatça açıklayıp sunabilecekleri bir ‘platform’ yeri geldiğinde ise şikayetlerini aktarabilecekleri bir ‘araç’ olup aynı zamanda sınırları kaldırarak daha büyük kitlelere ulaşmak için ‘network’ (iletişim ağı) olarak düşünülmüştür. Bu bağlamda Vision to Mission tüm üniversite öğrencilerini kapsayacak şekilde hazırlanmaktadır. Aynı zamanda sitenin tüm amaçlarının yanı sıra Yıldırım Beyazıt Üniversite’sinin tanıtımını yapmak, üniversiteyi ülkenin gözdeleri arasında yer bulması için belli bir geleneğin öncülüğü üstlenmektir. Site sadece öğrenciye hitap etmekle kalmayıp aynı zamanda da ulusal ve global anlamda, çok dilli olması alt amacıyla, tüm topluma yönelik konuları içermesi hedeflenir.

LOGOMUZUN ANLAMI

Logomuzun anlamı: Logomuzun ana teması PUSULAdır. Pusula, bir yolu olan tüm insanların geçmişten günümüze yönünü saptaması/belirlemesi için kullanılan bir araçtır. Bizdeki anlam ise gerçek anlamına yabancı değildir. Bir amacı olan tüm arkadaşlara yön göstermeyi, onlara yardım etmeyi ve çıktıkları yolda onlara bir basamak olmayı logomuzla anlatmak istedik.

Logomuzun bir diğer dikkat çekici detayı ise iğneyi vizyondan misyona ulaştırmayı hedefleyen insanlardır. Kendimize biçtiğimiz rolü bu şekilde logomuzda simgelemek istedik. Logomuzda gizli bi anlam da mevcut. Batı merkezli gelişimin zamanla doğu merkezine kayarak doğu ülkelerinin dünyadaki anlamın güçlenecek olmasıdır.

RENKLER

Renkler: Topluluk ve Site renkleri; Kırmızı, Siyah ve Beyaz ağırlıklı renklerdir. Kırmızı: Canlılık, dinamizm, ataklık, azim, aşk, cinsellik, ihtiras, güç ve kararlılık. Siyah: Güç, tutku, gizem, asalet. Beyaz: Saflık, temizlik, barış, istikrar anlamlarını taşımaktadır.

BİZE ULAŞIN!

İLETİŞİM