2020 OSCAR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU!

oscar


Hepimizin bildiği üzere, Los Angeles’taki Dolby Tiyatrosu’nda gerçekleşen Oscar ödül töreninde en iyiler belli oldu. En iyi film, en iyi yönetmen, en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu, en iyi senaryo, en iyi yardımcı erkek oyuncu, en iyi yardımcı kadın oyuncu 92. Oscar ödül töreninde sahiplerini buldu. Geceye damgasını vuran olay ise ilk defa orijinal dili İngilizce olmayan bir yapımın en iyi film seçilmesiydi. İşte Oscar’ın en iyiler listesi!

En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En iyi Uluslararası Film

oscar ödülleri


Bong Joon Ho’nun başarılı bir şekilde yönetmiş olduğu Parasite filmi; en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi uluslararası film ödüllerine layık görülmüştür. Böylelikle geceye damgasını vurup tarihe geçenler arasında yerini almıştır. Ayrıca Parasite filminin yönetmeni de en iyi yönetmen ödülünü alarak ilk Güney Koreli yönetmen olarak Oscar ödülüne layık görülmüştür.

En İyi Kadın Oyuncu

Renee Zellweger

Hem komedi hem de dram filmlerinde üstün bir performans sergileyerek çoğu kişinin sevgisini kazanmış olan Renee Zellweger, ‘’ Judy’’ filmiyle en iyi kadın oyuncu Oscar ödülüne layık görülmüştür.

En İyi Erkek Oyuncu

Joaquin Phoenix

Genç yaşta oyunculuğa kendisini adamış olan ve şimdiye kadar birçok film ve dizide etkin olarak rol alan Joaquin Phoenix, ‘’ Joker’’ filmiyle 92. Oscar ödüllerinde en iyi erkek oyuncu seçilmiştir. Oyunculuğa olan ilgisi ve sevgisi sayesinde birçok ödüle layık görülmüştür. Bu durum dünyaca tanınmasını da sağlamıştır.

En İyi Film Müziği

 Elton John ve Hildur Gudnadottir
Elton John ve Hildur Gudnadottir

En İyi Yardımcı Kadın- Erkek Oyuncu

Larua Dem

En iyi yardımcı erkek oyuncu ödülüne Brad Pitt ‘’ Once Upan a Time in Hollywood’’ filmiyle layık görülürken en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülüne de Laura Dem, ‘’ Marriage Story’’ filminde gösterdiği etkileyici performansıyla sahip oldu!

Oscar Ödülleri

Oscar ödüllerinin kimlere, nelere verileceği büyük bir merak konusuydu. Gecenin sonunda bu meraklı ve heyecanlı bekleyiş son buldu. 92. Oscar ödülleri sahiplerini buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.